Vrijdag 13 december is het precies 50 jaar geleden dat wijkcentrum Kubiek is geopend door de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Deze 50e verjaardag is aanleiding voor een feest. Met bewoners, die als vrijwilliger actief zijn in Kubiek, is een passende viering georganiseerd met veel ruimte om mooie herinneringen op te halen.
Het wijkcentrum is bij veel bewoners en oud-bewoners van Zwijndrecht bekend. Kubiek ligt op de grens van de wijken Kort Ambacht en Nederhoven. Deze wijken zijn aan het einde van de wederopbouwperiode in de jaren ’60 gebouwd om een einde te maken aan de naoorlogse woningnood. Het wijkcentrum vervulde een belangrijke rol voor de nieuwe bewoners die er terecht konden voor tal van activiteiten en vermaak. Veel bezoekers herinneren zich de grote open haard en de zitkuil waar veel spontane ontmoetingen plaatsvonden. Hier zijn tal van ideeën geboren voor activiteiten en cursussen die het sociale cement vormden voor de buurten rond Kubiek.
Ook voor veel kinderen en jongeren vervulde Kubiek een belangrijke rol. Regelmatig nog komen bezoekers binnen die zich verwonderen dat het zo veranderd is. Dat levert mooie verhalen op. Zoals het verhaal van een man en een vrouw die elkaar als tieners 40 jaar geleden hebben ontmoet tijdens de disco in Kubiek en die nog steeds getrouwd zijn. Of het verhaal van een chefkok die zijn liefde voor koken ontdekte tijdens de workshops koken voor kinderen.
Reünie en feest op vrijdag 13 december
Het programma op vrijdag de 13e begint rond 14.00 uur. Cine ’67, de vereniging van amateurfilmers uit Zwijndrecht, maakt een film over verleden, heden en toekomst van Kubiek. In de loop van 2024 zijn bijzondere dagen (vrouwendag, internationale dag van de culturele diversiteit) benut om zichtbaar te maken wat er in Kubiek gebeurt en zou kunnen gebeuren. De filmvoorstelling zal een minuut of 20 duren.
Aansluitend is er een high tea voor oude en nieuwe medewerkers, vrijwilligers en bezoekers om elkaar opnieuw te ontmoeten en herinneringen op te halen. De band The Gentle Grooves zorgt voor passende muziek uit de jaren ’70, ’80 en ‘90.
In verband met de te verwachten drukte is het raadzaam zich aan te melden. Na aanmelding ontvangt men het definitieve programma voor vrijdag 13 december. Aanmelden via telefoonnummer: 078 612 6364 of per e-mail: kubiek@diverz.info.
Kerstmarkt op zaterdag 14 december
Zaterdag 14 december vindt de traditionele kerstmarkt plaats in Kubiek. U vindt er kraampjes met kleine en grote cadeaus voor de decembermaand. Er zijn onder andere creatieve en handgemaakte producten te vinden. En natuurlijk zijn er lekkere hapjes, als voorproefje voor de feestmaand.
Er is nog ruimte voor standhouders die in een kraampje zelfgemaakte producten onder de aandacht willen brengen en/of verkopen. Meer informatie hierover is te verkrijgen bij Carla via telefoonnummer: 078 612 6364 of per e-mail: c.niemantsverdriet@diverz.info.
